Historia

Zmieniamy oblicze Krosna

Firma „KPB-Development” Sp. z o. o. została powołana przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S.A. w 2002 roku w celu prowadzenia działalności deweloperskiej w segmencie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego.

Pierwszą inwestycją przeprowadzoną przez KPB-Development była budowa obiektu biurowego w Krośnie przy ul. Lewakowskiego 23. Budynek został oddany do użytku w 2003 roku i od początku funkcjonuje jako siedziba banków (pierwsze jako Kredyt Banku, dalej jako Banku Zachodniego WBK S.A., a obecnie Santandera).

Kolejnym inwestycyjnym sukcesem jest zrealizowany przez nas wielorodzinny budynek mieszkalny, znajdujący się przy ulicy Żwirki i Wigury w Krośnie. Obiekt charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i nowatorskimi na ówczesny czas rozwiązaniami zarówno architektonicznymi jak i wykonawczymi.

Końcem 2008 roku rozpoczęliśmy budowę nowego osiedla mieszkaniowego w Jaśle pod nazwą "Słoneczna Kotlina". Inwestycja ta była dużym przedsięwzięciem deweloperskim. Jest to pierwsza i jedyna jak dotąd zrealizowana inwestycja deweloperska w Jaśle. Budowa tej inwestycji zakończyła się w 2013 roku.

"Osiedle Parkowe" w Krośnie to nasz kolejny sukces inwestycyjny, który jest przykładem unikalnych rozwiązań projektowych i wykonawczych. Realizację rozpoczęliśmy w 2011 roku. Ogółem w skład osiedla wchodzi siedem jednoklatkowych, czterokondygnacyjnych bloków. Budowa osiedla zakończona została w 2017 roku.

Kolejnym projektem deweloperskim była budowa domów szeregowych przy ulicy Lenarta w Krośnie. Budowa została rozpoczęta początkiem 2016 roku, natomiast zakończona została w roku 2017. Inwestycja składa się z 7 odrębnych domów jednorodzinnych, tworzących kameralną zabudowę szeregową.

W 2017 roku zmieniła sie struktura własnościowa firmy "KPB-Development" Sp. z o.o. i w wyniku tej zmiany stała się podmiotem niezależnym od Grupy KPB.

W 2019 r. zakończona została inwestycja pn. "Apartamenty Grodzka", zawierająca 36 przestronnych apartamentów mieszkalnych oraz 13 lokali garażowych.  Jest to nowoczesny budynek wielorodzinny zlokalizowany w  ścisłym centrum Krosna, w miejscu dawnej Krośnieńskiej Huty Szkła.  Nowoczesna architektura budynku,  która jednocześnie idealnie wpisuje się w zabytkowe otoczenie. 

Od początku 2019 r. realizowany jest kompleks  budynków mieszkalnych wielorodzinnych, dwulokalowych przy ul. Witosa w Krośnie. W I etapie inwestycji do użytku oddano 18 mieszkań.  Obecnie realizowany jest II etap składający się z 6 budynków z 12 mieszkaniami.

Każde mieszkanie posiada odrębne i niezależne wejście, a teren osiedla jest w całości ogrodzony. Dodatkowo wszystkie mieszkania na parterze posiadają ogródek do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, a mieszkania na piętrze dysponują dwoma obszernymi balkonami.

 

Obecnie realizowana jest nowa inwestycja pn. Kamienica NOVA, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta w obrębie krośnieńskiej starówki. W budynku zaprojektowane zostały zarówno lokale użytkowe jak i mieszkalne. Zakończenie budowy planowane jest w III kwartale 2021 r.

 

Aby zapewnić kompleksową obsługę naszym klientom od 2008 roku oferujemy usługę profesjonalnego zarządzania nieruchomościami.

 

Posiadamy licencję zarządcy nieruchomości nr 12632 nadaną w 2002 roku przez Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

 

Nasza historia to ciągły rozwój i doskonalenie aby coraz lepiej zaspokajać Państwa potrzeby.

białe logo litery aktualne

Numer Telefonu:

13 43 19 707

Adres:

38-400 Krosno, ul. Lewakowskiego 25, piętro II, pokój 205

Kontakt z nami

Wrócimy do Ciebie tak szybko, jak to możliwe

logo_development_basic-white

Copyright 2017

KPB-Development Sp. z o.o.

Niniejsza strona ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego.

Wdrożenie:

logo-landcomm-black_500-prz